Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Język polski. ODPOWIEDZI, arkusze, pytania

Utworzony przez mortal combat, 4 maja 2011 r. o 07:45 Powrót do artykułu
Mam pytanie. Wybrałem drugi temat. Przedstawiłem relacje między Zenonem a Justyną oraz tosunek innych bohaterów do Justyny i jej związku. Przedstawiłem też konskwencje związku. We wstępie natomiast popełniłem błąd. Napisałem że ksiązka pochodzi z epoki! Pozytywizmu! co jest błędem! stres mnie zjadł ; ( Czy za ten jeden błąd mogą skreślić mi pracę i jej nie sprawdzić? Dziękuje za odpowiedź z góry i pozdrawiam! Karol M.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
masz tylko blad rzeczowy, skreslaja zdanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wydaje mi sie, ze nie tez o tym pisalam;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tekst spoko ale pytania :/ zło ogólnie aż boję się matematyki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czym są językowe wyznaczniki spójności tekstu, tu naprawdę chodziło tylko o spójniki?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moglo trafic sie cos gorszego ale moim zdaniem powinno byc dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiele osób przejechało się na tych spójnikach. Ciężko sformułowane pytanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Swietny temat z ta granica.. ale czytanie ze zrozumieniem dziwne ;/..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porażka;/ Skad wogole pomysl na Granice;/ Wszystko byle nie to, a jednak;/;/;/ Fakt probna byla o niebo latwiejsza...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura.... hm... na wypracowaniu trafiłem w jedyną lekturę o której nie mam zielonego pojęcia... po prostu ją gdzieś minąłem... i ogólnie same językowe rzeczy były... powiedzieć że PORAŻKA to za mało...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bo nauczyciele mały nacisk dają na język i stylizację językową.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moze ktos wie o ktorej beda odpowiedzi ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZY KTOS WIE KIEDY BEDA ODPOWIEDZI I NA JAKIEJ STRONIE????????????????????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślałam, że będzie coś lepszego niż "Granica" z tekstów, ale akurat jej treść znałam. Też się poważnie zastanawiałam o co chodzi z tymi "wyznacznikami spójności tekstu"...totalna porażka... dla ścisłowców jutro z górki...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak sie napisalo ''gdy to jest moj trup'' to jest kardynal
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o 14 odp. byla trudna.. jakie macie odp w czyyt ze zrozum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
te pytania z akapitu 1 miały na celu nakierowanie czytelnika na temat wypowiedzi i były wstępem do postwionej dalej tezy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczerze powiedziawszy to jak ktoś nie przeczytał "Granicy" to z podanych fragmentów ciężko byłoby coś sensowneego napisać...chyba ze ratować się wierszami. Co do mnie to pozytywnie, chociaż czytanie ze zrozumieniem masakryczne..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pierwsze wrażenia ... szok ... ale coś sie zawsze naskrobało ... mało kto spodziewał sie granic
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czytanie ze zrozumieniem-tekst łatwy dobrze się go czytało,lecz konstrukcja pytań do niego i to czego one dotyczyły były beznadziejne i dość trudne."Granica" hmm...jak dla mnie to zawsze to lepiej niż "Potop"czy "Ferdydurke" .Chciałam najbardziej "Wesele", ale wiadomo nikomu nigdy nie dogodzi.Wniosek z wszystkiego taki,że maturzysta mimo,że może wiedzieć"co autor miał na myśli taki tak czy siak musi trafić w klucz..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 26

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...